Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

Manikür Pedikür

Manikür Pedikür

Kadın ve erkek olması fark etmeksizin el bakımı herkes için son derece önemli olmalı. Dış görünüş insanın aynasıdır. İş ya da sosyal hayatta kurulan iletişim esnasında yüzden sonra eller dikkat çekmektedir. El ve ayak bakımına önem veren erkek ve kadınlar manikür pedikür işlemi yaptırmaktadırlar. Özellikle son yıllarda iş hayatında ya da sosyal hayatta sürekli iletişim halinde olan erkek bireylerde erkek manikür pedikür önem kazanmıştır. Ellerin önemini ve ne kadar dikkat çektiğini fark ettikleri an erkek manikür veya erkek pedikür işlemini düzenli olarak yaptırmaya başlarlar. 

Görünüş ve sağlık açısından tırnak bakımı oldukça önemlidir. Manikür ve pedikür mevsim ayırmaksızın her zaman yapılabilecek bir işlemdir. Düzenli manikür ve pedikür yaptırmak, kişinin kendine verdiği kişisel bakım özeni ve saygınlığı temsil eder. 

Manikür Pedikür - Emilia Güzellik Merkezi

Manikür Nedir? Nasıl Yapılır?

Manikür ellerin ve tırnakların sağlıklı, güzel gözükmesini sağlayan, tırnak şekillendirmesi ve derinlemesine temizliğinin yapıldığı bir işlemdir. Günlük hayatta kolayca yıpranabildiği için düzenli olarak yaptırılması gerekir. Böylelikle hem sağlıklı hem de bakımlı ellere sahip olunmaktadır.

Manikür Nasıl Yapılır? Emilia Güzellik Merkezi

Manikür yapım aşamalarını maddeleyecek olursak:

 • Tırnak Temizliği: Tırnaklarda oje ve oje kalıntıları silinerek kurulanır.

Manikür Tırnak Temizliği - Emilia Güzellik Merkezi

 • Ilık Suda Bekletme: Manikür suyunda parmaklar 4-5 dakika bekletilerek etler ve tırnaklar yumuşatılır. Bu işlem bazen manikür eldiveniyle de gerçekleştirilir. 

Manikür Ilık Suda Bekletme - Emilia Güzellik Merkezi

 • Manikür Makası İle Temizleme: Tırnak etleri geriye doğru itilerek tırnak pensi ile dikkatli bir şekilde kesilir. 

Manikür Makası İle Temizleme - Emilia Güzellik Merkezi

 • Şekillendirme: Tırnaklar kişinin istediği tırnak formuna göre törpülenir ya da kısaltılır. Tırnak diplerine yağ sürülerek tahta çubuk ile kalan ölü derilerde temizlenir.

Manikür Şekillendirme - Emilia Güzellik Merkezi

 • Masaj İle Bitirme: Tırnak ölü derilerden temizlendikten sonra krem sürülerek masaj uygulanır.

Manikür Masajı - Emilia Güzellik Merkezi

Tırnak manikür, birçok çeşitten oluşmaktadır. Tırnak manikürü; spa manikürü, sauna manikürü, french manikürü ve sütlü manikür çeşitlerinden oluşmaktadır. 

Konya manikür pedikür denilince ilk akla gelen Emilia Güzellik Merkezi’miz tüm hijyen koşullarını sağlayarak uzman kadromuz ile işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Konya manikür işleminde, uzmanlarımız tek kullanımlık manikür ve medikal manikür seti kullanarak işlemlerini gerçekleştirmektedirler. 

Pedikür Nedir? Nasıl Yapılır?

Pedikür de, manikür gibi ayak tırnaklarının temizlenerek bakım yapılma işlemidir. Pedikürde ayak tırnaklarının düzgün şekilde kesilmesi, tırnak aralarının ölü etlerinden arındırılması esas işlemlerdendir. Bu işlemlerin hijyenik araçlarla kişiye özel setlerle yapıldığına dikkat etmeniz gerekir. Ayaklarımız çorap ve ayakkabıdan dolayı zor hava aldığı için oldukça çabuk yıpranmaktadır. Bu yüzden düzenli pedikür yaptırmak daha sağlıklı olacaktır. Pedikürlü ayak ile sağlıklı, pürüzsüz tırnaklar elde edere bakım rutininizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Pedikür - Emilia Güzellik Merkezi

Pedikür yapım aşamalarını maddeleyecek olursak:

 • Tırnak Temizliği: Tırnaklarda oje ve oje kalıntıları silinerek kurulanır. Tırnak fazla uzun ise kısaltılır. 
 • Ilık Suda Bekletme: Pedikür leğeni içerisindeki suda parmaklar 4-5 dakika bekletilerek etler ve tırnaklar yumuşatılır. Daha sonra ayaklar kurulanır. 
 • Manikür Makası İle Temizleme: Tırnak etleri geriye doğru itilerek tırnak pensi ile dikkatli bir şekilde kesilir. Sonrasında ayakların ölü hücrelerden arınması için ponza yardımı ile peeling yapılır.
 • Şekillendirme: Tırnaklar kişinin istediği tırnak formuna göre törpülenir.
 • Masaj İle Bitirme: Tırnak ölü derilerden temizlendikten sonra krem sürülerek masaj uygulanır.

Konya pedikür işleminde, uzmanlarımız tek kullanımlık manikür ve medikal manikür seti kullanarak işlemlerini gerçekleştirmektedirler. 

Manikür Ve Pedikürün Faydaları Nelerdir?

 • Pürüzsüz cilt ve tırnak elde edilir.
 • Tırnak bakımı ile sağlıklı tırnaklar elde edilir.
 • Kan dolaşımını arttırır.
 • Stresi azaltır.

Manikür ve Pedikürün Faydaları - Emilia Güzellik Merkezi

Manikür Ve Pedikür Fiyatları

Konya manikür ve pedikür fiyatları merkezlere göre değişmektedir. Düşük fiyatlarda yapan merkezlerin kişiye özel steril çalışıp çalışmadıkları araştırılmalıdır. Manikür fiyatları ya da pedikür fiyatları için Emilia Güzellik Merkezi’mize gelerek fiyat ve işlem bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca Facebook ve Instagram platformlarımızdan kampanyalarımızı takip ederek özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Manikür ve Pedikür Fiyatları - Emilia Güzellik Merkezi

Sık Sorulan Sorular

“Manikür pedikür ne demektir?” sorusu birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Manikür el tırnağına yapılırken, pedikür ayak tırnağına yapılmaktadır. İkisininde ortak amacı güzel bir görünüm sağlamaktır.

Gideceğiniz merkez, tek kullanımlık manikür seti kullanıyorsa hiçbir zararı yoktur fakat tek kullanımlık set kullanılmıyorsa enfeksiyon kapılabilir.

Tırnak sağlığını koruyarak güzel, temiz görünüş sağlar.

Sürekli yapılmasını öneriyoruz böylece hem tırnaklar formuna kavuşuyor hem de eller oldukça zarif duruyor.

Hayır, değil. İşlem sırasında ölü etler kesilmektedir.

Düzenli yapılan işlemlerde tırnak şekli düzelir.

Maniküre french dahil değildir. Eğer french istiyorsanız estetisyene bildirmeniz gerekir.

yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir