Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesine epilasyon, tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışığa ise lazer denir. Lazer Epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili ve en hızlı yöntem çeşitlerinden bir tanesidir. 

Hem kalıcılık etkisi hem de sağlık açısından güvenirliği yüksek olan epilasyon işleminin uygulanmasında lazer epilasyon çeşitleri ön plana çıkar. 

Lazer epilasyon işlemlerinde amaç kıl folikülünü tahrip etmektir. Kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen siyah renk maddesinin, belirli dalga boylarındaki lazer ışınları tarafından tutularak, yüksek ısıya dönüşmesini sağlamak ve daha sonrada ortaya çıkan bu yüksek ısı enerjisi ile, kıl kökünü hasara uğratmaktır. Tüylenmenin sıklığı kişinin hormonal bozukluğuna, kullandığı ilaçlara ya da yapısal genetik nedenlere bağlıdır. Siyah kıllarda melanin daha fazla olduğu için gri, beyaz ve sarı kıllara göre daha iyi sonuç alınır. 

İstenmeyen tüyler kadınlar ve erkekler için önemli bir sıkıntı nedenidir. Ağda, jilet, tüy dökücü ve daha birçok geçici çözümlerin denenmesinde tüyler en geç bir ay içinde yeniden çıkmış olur. Kalıcılığı olmayan bu çözümler, tüyler çıkmaya başladığında oldukça can sıkıcı hâle gelir.

Lazer epilasyon oldukça başarılı bir yöntem olmasıyla beraber günümüzde en uzun süreli kalıcı epilasyon işlemidir. Tüm vücut lazer epilasyon işlemi yaptırarak pürüzsüz bir cilt ile her zaman özgür olun!

Epilasyon işlemlerinde mutlaka kaliteli bir cihaz kullanan epilasyon merkezi tercih etmelisiniz. En iyi lazer epilasyon cihazı sizin kıl rengi ve tüy yapınıza uygun olandır. 

Lazer epilasyon Konya’da birçok güzellik merkezi tarafından uygulanmaktadır fakat son derece önemli olan bu işlemde profesyonel ve hijyenik olmayan merkezler tercih edildiği zaman cildinizde birçok hasar kalmaktadır. 

Konya lazer epilasyon denilince ilk akla gelen Emilia Güzellik Merkezi’miz tüm hijyen koşullarını sağlayarak uzman kadromuz ile işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Merkezimizde uzmanlarımız, kalıcı sonuçlar almanız için sizin kıl renginize ve tüy yapınıza göre cihaz seçimi yapmaktadır. 

Lazer epilasyon fiyatları işlem uygulanacak bölgeye göre belirlenir. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları bölge bölge yaptıracağınız epilasyon fiyatlarına göre daha uygundur. 

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer işleminden önce kişi, tüylerini jilet yardımı ile kısaltması gerekir. İşlem başlamadan önce uzmanların, kişinin ten ve kıl rengine göre lazer değerlerinin en uygun dozda ayarlaması gerekir. Lazer cihazı ile işlem bölgesinde ki boyu kısalan tüylerin kıl köklerine tek tek atış yapılarak taranır. Lazer epilasyon işleminde cilt üzerine uygulanan lazer ışığı seçici şekilde kıl köküne yoğunlaşarak ısı oluşturur ve çevre dokuya zarar vermeden sadece kıl kökünü yok eder. Böylelikle işlem yapılan bölge tüylerden arındırılmış olur. Lazer epilasyonda en uygun dozu belirlemek, işlemin başarısı için kritik bir husustur.

Lazer epilasyon işleminde uygulama yapılacak bölge, genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin bıyık çene gibi küçük bölgelerde işlem 2-3 dakika sürerken tüm bacak, sırt gibi büyük bölgelerde 2 saat sürmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

 • Epilasyonda oluşan kızarıklıklar devam ettiği sürece güneşten korunmalıdır.
 • Uygulama yapılan bölge sıcak su ile temas etmemelidir.
 • İşlem sonrası cilde hassas davranılmalıdır.
 • İşlem sonrası kişi, sıcak ortamlarda bulunmamalıdır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon kaç seans uygulanacağı işlem yapılacak bölgeye ve kişinin kıl yapısına göre değişkenlik gösterir. Genellikle kadınların vücut bölgelerinde 4 ile 6 seans, yüz bölgesinde 8 ile 10 seans uygulanması sonucunda başarılı bir lazer epilasyon işlemi gerçekleştirilir.

Lazer Epilasyon İle Tüyler Tamamen Biter Mi?

Lazer epilasyon işlemi ile tüylerin tamamen bittiğini görmekteyiz ama ilerleyen zamanlarda yaş ve hormonal sorunlara bağlı olarak seyrek, ince tüylenmelerde gerçekleşebilir. 

Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

Lazer epilasyonda en iyi sonuç almak için dikkat etmeniz gereken noktalar vardır, bunlar:

 • Epilasyon öncesi tüylerin kısa olması
 • Seans aralıkları
 • İlaç kullanımı
 • Lazer epilasyon merkezi seçimi

Epilasyon Öncesi Tüylerin Kısa Olması: Lazer ışınının kıl köküne ulaşması ve ısı enerjisine dönüşerek kıl köküne hasar vermesi gerekir. Eğer kıl uzunsa lazer enerjisi tüy boyunca dağılır ve kıl köküne ulaşan enerji yeterli seviyede aktarılmaz. Bu yüzden işlemden birkaç gün öncesinde tüylerin jilet ile kısaltılması gerekir.

Seans Aralıkları: Epilasyondan başarılı bir sonuç almak istiyorsanız seans aralıklarını uzatmamanız gerekir. 

İlaç Kullanımı: Hormonlarınızı etkileyecek kronik bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışmanız gerekir.

Lazer Epilasyon Merkezi Seçimi: Lazer epilasyonda kalıcı bir sonuç için merkez seçimi son derece önemlidir. Merkezlerin hijyenik, uzmanların profesyonel olması ile epilasyon işleminden en iyi sonucu alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon cihazları dalga boylarına göre çeşitlendirilmektedir. Dalga boyu lazer epilasyon için bir hayli önemlidir. Dalga boyu deriye nüfuz etme oranını belirler. Epilasyon işlemi için dalga boyu 600-1200 nm aralığında olması gerekir. Kullanılan lazer cihazının dalga boyu ne kadar kısa ise, melanin tarafından tutulma oranı o kadar artar. Ülkemizde en çok tercih edilen epilasyon cihazı diyot lazer ve alexandrite lazerdir. Fakat bunların haricinde de nd yag lazer gibi epilasyon işlemleri uygulanmaktadır. 

Yüksek dalga boyuna sahip cihazlar genellikle leke tedavisi, kılcal damar tedavisinde kullanılmaktadır. Dalga boyu yüksek olduğunda hissedilen acı da aynı oranda artar.

Diode (Diyot) Lazer

810 nm dalga boyunda ışık veren diode lazer istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etmeyi amaçlayan bir lazer cihazıdır. Diode lazerin etkinliğin oldukça iyidir yani derinde bulunan tüy köklerine rahatlıkla erişebilir. Diyot lazer hem kısa hem de uzun dalga boyları yayarak kıl köküne emilimi daha iyi sağlar. Diod lazer cihazı kişiye ve uygulama yapılacak bölgeye göre ayarlama yapılabilir. Açık ciltlerden, koyu ciltlere kadar tercih edilen bu lazer cihazı güvenle kullanılmaktadır. 

Derinde bulunan tüy köklerine rahatlıkla eriştiği için ortaya çıkacak ağrı da kaçınılmaz bir gerçektir. Ama bu ağrı buz lazer epilasyon ile neredeyse kaybolmuştur. Buzlazer acısız diode lazerdir. Buz lazer epilasyonu işlem esnasında ki ağrıyı neredeyse tamamen ortadan kaldırdığı için günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi olarak kabul edilmektedir. 

Buz lazer fiyatları bölgeye göre ve tüm vücut fiyatına göre değişir. Buz lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Facebook ve Instagram platformlarımızdan, kampanyalarımızı takip ederek özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Ipl Lazer

IPL cihazlar yüksek yoğunluklu ışık üretir. Lazer cihazları tek dalga boyunda ışık üretirken ıpl lazer geniş bir dalga boyu aralığında ışık üretir. Ipl cilde yoğunlaştırılmış ışığın, bir kısmı filtrelenerek elde edilen ışık demetini gönderir. Ayrıca ıpl cihazı sadece epilasyon için değil kılcal damar, güneş lekesi ve yaşlılık lekesi tedavisinde de kullanılır. 

İpl lazer cihazlarında kişinin tüylerinin kalınlık, sıklık ve rengine, cildin renk ve yapısına, bölgeye göre verilecek ışığın şiddetini ve süresini ayarlama olanağı vardır. Yoğun ışık tedavisi (Ipl) günümüzde en uzun süreli kalıcılık sağlayan epilasyon yöntemlerinden biridir.

Alexandrite Lazer

755 nanometre dalga boyunda ışık veren Alexandrite lazer istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etmeyi amaçlayan bir lazer cihazıdır. Alexandrite lazer epilasyon diğer cihazlara göre daha geniş bir cilt alanını daha hızlı tarar. Atış yapılan bölgede verilen enerji melaninler tarafından daha fazla emildiği için kalın kıllarda oldukça başarılı olunur. Alexandrite epilasyon cihazı çeşitli cilt tonlarında kullanılabilir. Fakat yüz gibi kritik bölgede kullanılması tüy artışına ve kalınlaşmasına sebep olur.

Lazer Epilasyon Başarısı Neye Bağlıdır?

 • Yaş
 • Cihaz Seçimi
 • Cilt Rengi
 • Kıl Rengi
 • Cinsiyet
 • Epilasyon Uygulanacak Bölge

Yaş

Yaş faktörü lazer epilasyon için önemli bir etkendir. 12-16 yaşlarda yani ergenliğin devam ettiği dönemde hormonal değişiklikler olduğu için kılların dökülmesinde çok etkili olmaz. Başarılı bir lazer epilasyon için ergenlik dönemini geçmiş olmak gerekir.

Cihaz Seçimi

Başarılı bir lazer epilasyon işlemi için kıl yapısına ve işlem uygulanacak bölge için doğru cihaz seçilmelidir.

Cilt Rengi

Lazer epilasyon işlemi için kişinin cilt renginin açık olması, işlemde avantaj sağlar. Çünkü açık cilt tiplerinde doz artışı daha rahat yapılabilir. Lazer dozu ne kadar yüksek olursa başarı oranı o kadar artar.

Kıl Rengi

Lazer epilasyon işleminde kıl ne kadar kalın ve koyu renkli olursa o kadar başarılı olur. 

Cinsiyet 

Lazer epilasyonda kadınlar, erkeklere oranla daha avantajlıdır. Erkeklerin başarı ortalaması kadınlara göre düşüktür.

Epilasyon Uygulanacak Bölge

Epilasyonda en zor bölgelerden biri yüz bölgesidir. Yüz bölgesi için diode lazerler en ideal seçimdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde tercih edilmemelidir. Koltuk altı, genital ve alt bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi cevap alınan bölgelerdir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var Mıdır?

Lazer epilasyonun yan etkisi işlem yapan kişinin uzman olup olmamasına bağlıdır.

Lazer epilasyon yapan kişi profesyonel değilse bir takım yan etkiler ortaya çıkar. Bunlar kabarma, su kabarcıkları, cilt renginin açılması, yara oluşumu,leke izi, ciltte yanık oluşma gibi enfeksiyonlardır. 

Epilasyon işlemi yapan kişi uzman ise kıl yapısına, cilt rengine göre doğru cihazı seçerek cilt tipine uygun dozda enerji vereceği için kalıcı yan etkisi olmaz.

*İşlem sonrası kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, kabarıklık, yanma görülebilir bunlar yan etkiyle karıştırılmamalıdır.*

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

 Lazer epilasyon işlemi vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla uygulanır. 

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu en çok tercih edilen lazer epilasyon bölgelerinden biridir. Lazer epilasyonla birlikte koltuk altı bölgesinde pürüzsüz bir yüzeye sahip olabilirsiniz. Sık fakat yumuşak kıl köküne sahip bu bölgede başarı oranı oldukça yüksektir. Lazer epilasyon uygulaması koltuk altında bulunan lenf bezlerine ulaşmadığından dolayı herhangi bir sağlık sorununa neden olmamaktadır. Genellikle koltuk altı kıllarında ortalama 6 seansta başarılı bir sonuç elde edilir. 

Genital Bölge Lazer Epilasyonu

Genital bölge lazer epilasyon, bir diğer adıyla “özel bölge lazer” işlemi en çok tercih edilen lazer epilasyon bölgelerinden biridir. Ağda, tüy dökücü ve tıraş bıçağı ile genital bölgenin temizlenmesi oldukça zahmetli bir süreci beraberinde getirmektedir. Genital bölgede kalıcı çözüm lazer epilasyon uygulamasını tercih etmektedirler. Genital bölge lazer epilasyon işlemi bu bölgelerdeki tüy sorununu tamamen gidererek günlük yaşantıda kolaylık sağlamaktadır. 

Genital bölge lazer işleminde lazer ışınları sadece kıl köklerine kadar iletilir. Kıl kökleri cildin birkaç mm derinliğindedir yani lazer epilasyonun etkisi deri tabakası ile sınırlıdır. Bu sebeple lazer ışınları rahim ve yumurtalıklara ulaşamadığı için kısırlık yapma gibi bir durum söz konusu olamaz.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu genital bölgede olduğu gibi iyi yanıt alınan epilasyon işlemidir. Bikini bölgesinde kalıcı çözüm ve pürüzsüzlük arayanlar lazer epilasyon uygulamasını tercih etmektedirler. Bikini bölgesi lazer uygulaması ile bikini bölgesinde istenmeyen tüylerden tamamen kurtularak pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olunabilir. 

Bacak Bölgesi Lazer Epilasyonu

Daha pürüzsüz, temiz bacaklara sahip olmak isteyen kadın ve erkekler lazer epilasyon uygulamasına başvurmaktadır. Lazer epilasyon cihazı, kıl köklerini tahrip ederek kılların kalıcı olarak dökülmesini amaçlar. Bacak lazer epilasyon işleminde alt bacak lazerin etkisinde daha başarılıdır. Üst bacak yani baldır kısmında ise tüyler daha seyrek ve yumuşak olduğundan dolayı daha uzun süre lazer epilasyon uygulanmaktadır. 

Lazer epilasyon klasik yöntemlerle yapılan uygulamalar sonucu bacakta oluşan yaralanma ve alerjilerin önüne geçmiştir. Bacak lazer epilasyon genellikle 6 seans uygulanmaktadır. Alexandrite lazer ve Diode lazer bacak bölgesinde en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerindendir. 

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan bir işlemdir. Yüz bölgesi, diğer bölgelere göre daha hassas ve duyarlıdır bu nedenle yüze lazer epilasyon işlemi uygulanırken çok dikkatli olunması gerekir. Yüz bölgesindeki tüylenmelerin temelinde hormonal nedenler vardır. Lazer epilasyon işlemi ile birlikte hormonal tedavinin de başlaması da son derece önemlidir. 

Alexandrite lazer epilasyon yüz için tercih edilmemelidir. Yüz hassas bir bölge olduğu için Diode lazer epilasyon en etkili bir yöntem olarak tercih edilebilmektedir.

Sırt Lazer Epilasyon

Sırt Lazer Epilasyon işlemini genellikle erkekler yaptırmaktadır. İstenmeyen tüylerin sırt bölgesinde yaygın bir biçimde belirmesi erkeklerde istenmeyen bir durumdur. Lazer epilasyon sırt bölgesinde bu tür fazla kıllanma yaşayan kişiler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. 

Sırtta bulunan kılların yapısı çoğunlukla kalın köklere sahip olduğu için lazer epilasyonda kolaylıkla sonuç alınır. Sırt lazer epilasyon için diode lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. 

Göğüs Lazer Epilasyon

Gögüs bölgesinin kıl yapısı sırttaki kıl yapısıyla hemen hemen aynıdır. Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyonu seans sayısı ve süresi uygulama yapılan bölgeye, kişinin kıl yoğunluğu, cilt rengi ve kıl rengine göre değişmektedir. Göğüs lazer epilasyon için Diyot lazer ve Alex lazer cihazı kullanılmaktadır.

Kol Lazer Epilasyon

Kadın ve erkeklerin tercih ettiği kol lazer epilasyon işleminde kullanılacak lazer epilasyon teknolojisi son derece önemlidir. Yanlış cihaz kıl artışına sebep olabilir. Koldaki kıl yapısı vücuttaki kıl yapısına göre daha ince ve zayıf niteliktedir. Kol lazer epilasyonu kadınlar kalıcı olarak yok olması için erkekler ise seyreltme işlemi için uygulatır. Kol lazer epilasyon için diode buz lazer cihazı kullanılmaktadır.

Bıyık Lazer Epilasyonu

Genellikle kadınların tercih ettiği bıyık lazer epilasyon dudak üzerindeki tüyler için uygulanır. Dudak üzerindeki tüyler hormonal nedenlerle ya da bölgedeki tüyler alındığı için kalınlaşarak kıl haline gelir. Bıyık lazer epilasyon kadınları cımbız ve ağdadan kurtararak temiz bir cilt sunar. Bıyık lazer epilasyon için buz başlıklı lazer cihazı kullanılmaktadır. Bıyık bölgesinde işlem yaklaşık bir dakika sürmektedir.

Çene Lazer Epilasyonu 

Çene bölgesinde özellikle kadınlarda bir tüylenme söz konusu ise temelinde hormonal sebepler yatmaktadır. Çene lazer epilasyon işleminde kullanılacak lazer epilasyon teknolojisi son derece önemlidir. Yanlış cihaz tüy artışına ve tüy kalınlaşmasına sebep olabilir. Çene lazer epilasyon için buz epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Buz lazer epilasyon işlemi sayesinde temiz, pürüzsüz bir yüze sahip olabilirsiniz. Temiz bir cilt ile kendinize değer katın!

Ense Lazer Epilasyonu

Saç ve sırt birleşme bölgesinden çıkan tüyler ensede lazer epilasyon ihtiyacını doğurmaktadır. Genellikle erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir işlem olsa da kadınlarda ense lazer epilasyon işlemi yaptırmaktadır. Bu bölgedeki tüyler genellikle incedir. Ense lazer epilasyon için diode lazer cihazı kullanılmaktadır.

Sakal Üstü (Yanak) Lazer Epilasyonu

Sakal üstü tüylenmeleri birçok erkeğin ortak sorunudur. Sakal üstü tüylenmeler yaşlı ve bakımsız gösterebilir. Bundan kurtulmanın en basit ve kısa yolu ise sakal üstü lazer epilasyon uygulamasıdır. Sakal üstü lazer epilasyon ile düz bir sakal çizgisine sahip olarak bakımsız gözükmeye son verebilirsiniz. Sakal üstü lazer epilasyon için diode lazer cihazı kullanılmaktadır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Uygulamaları

Erkeklerin bakımlarında en fazla ilgi gösterdikleri, şikayet ettikleri konuların başında, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri geliyor. Son yıllarda lazer epilasyon artık erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Erkek epilasyon hastalarının kıl köklerinin kalın olması nedeniyle lazer epilasyon konusunda daha şanslı olduğu söylenebilir. Erkek lazer epilasyon ile sakal üstü, kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler ve batıklar, omuz, sırt ve göğüs bölgelerindeki kıllar kalıcı olarak yok edilir. Özellikle yüze lazer epilasyon erkeklerin kurtarıcısı olmuştur.

Lazer epilasyon fiyatları erkek ve kadınlarda farklılık göster. Çünkü genellikle kadınlar tüm vücut epilasyon işlemi yaptırırken erkekler bölge bölge yaptırmaktadır. Konya Emilia Güzellik Merkezi’mizi arayarak Erkek epilasyon fiyatları ve tüm vücut epilasyon erkek fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Lazer epilasyon da “Acıtır mı, ağrı yapar mı?” soruları oldukça merak edilmektedir. Hiçbir epilasyon yöntemi ağrısız değildir fakat kişinin acıyı ya da ağrıyı ne derecede hissedeceği kişinin acı eşiğine de bağlıdır.

Epilasyondan Sonra Kıl Tekrar Çıkar Mı?

Epilasyon işleminin kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Epilasyon sonrası kişi hormonal bir rahatsızlık geçirmediği sürece kıllar yeniden çıkmaz. Hormonal bir rahatsızlık geçirdiğinde kılların çıkma durumu, kişiden kişiye olduğu gibi bölgeden bölgeye de farklılık gösterir. 

Lazer Epilasyon Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Lazer fiyatları, illere göre lazer epilasyon yapan hastane ve güzellik merkezlerine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca kullanılan cihazlar da epilasyon fiyatları için önemli bir etkendir. 

Lazer çeşitleri, lazer bölgeleri ve lazer epilasyon seans fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için merkezimizle iletişime geçerek uzman estetisyenlerimize danışabilirsiniz…

Sık Sorulan Sorular

 • Tüyler bir gün önceden jilet ile temizlenmelidir.
 • Koltuk altına deodorant sıkılmamalıdır.
 • Yüz bölgesine makyaj yapılmamalıdır.
 • Güneşten kaçınılmalıdır.

Bu sorunun cevabı jilettir. Lazer epilasyon işlemi kıl köküne etki ettiği için kıl kökü korunmalıdır. Yani ağda. cımbız gibi ürünlerle kıllar alınmamalıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi lazer epilasyon işlemi ile %80 oranında tüylerin tamamen bittiğini görmekteyiz ama bazı bireylerde hormonal problemler olabilmektedir. Bu bireylerde bitme değil azalma gözlemlenir.

10 seansta başarılı sonuçlar elde ettiğimiz için 10 seans önermekteyiz.

İşlemden bir gün öncesinde kıllar, jilet yardımı ile temizlenmelidir. Yani ciltte kıllar gözle görülmeyecek şekilde olmalıdır ki işlemin etkisi artsın.

Hormonal bozukluk geçirildiyse veya gebelik gibi bir durum söz konusu ise kıllar yeniden çıkabilir ama eski sertliğini kaybederek çıkar. Yani tüy şeklinde çıkmalar olabilir.

Bu sorunun cevabı merkezlere göre değişkenlik gösterir. Çünkü her merkez farklı cihaz kullanmaktadır. Genellikle seanstan sonraki 21. güne rötuş verilir. Rötuştan sonraki 45. güne ise seans verilir. Bu yanıtımız “Iki lazer arası kaç gün olmalı?” sorusuna da cevap vermektedir.

Hem seanslarda hem de rötuşlarda kıllar kısaltılmalıdır.

Dökülmeler bir hafta içerisinde başlar ve 3 haftaya kadar devam eder.

İlk seansta dökülen kıllar kalıcı olarak bitmez. Yani tekrar çıkar. Her seansta dökülmeler olur. Diğer seansa kadar kıl yapısı incelir. Kılların tekrar çıkmaması için 10 seans paketlerden almanız gerekir.

Evet, yapılabilir ama kalan tüyler için senede birkaç kez daha seans alarak tamamen bitirmek daha mantıklıdır.

 • Ciltte tahriş oluşabilir.
 • Yanık oluşma riski yüksektir.
 • Leke oluşturabilir.
 • İzler kalabilir.

Dökülmeler başlayınca elle kıl çekimi yapılmamalıdır. Birçok kadın dökülmeler başlayınca elle çekerek dökülme hızını artırmaya çalışmaktadır. Bu yanlış bir durumdur.

İşlem yaklaşık 1 saat sürmektedir. Fakat daha önceden lazer epilasyon yaptırdıysanız yani kalan kıllar için tekrar lazer epilasyon işlemi yaptırılacaksa bu süre düşebilmektedir.

yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir