Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj 

“Kalıcı makyaj nedir, nasıl yapılır?” sorusu birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Kalıcı makyaj sabah uyandığında özellikle göz makyajı yapmaya üşenen veya bu makyajı yapmakta zorluk çeken kişiler için dünyanın en büyük kolaylıklarından bir tanesidir. Kalıcı makyaj sonrasında, günün her saatinde kendinizi daha güzel ve bakımlı hissedersiniz. Kalıcı Makyaj Estetik ve kozmetik dünyasında adeta devrim yaratan bir uygulamadır. Kaş, eyeliner ve dudak konturu gibi kozmetik işlemlerin kalıcı bir makyaj şekline gelmesi işlemi olup, aynı zamanda vitiligo, alopesi hastalarında, karında ve vücudun diğer bölgelerinde oluşan çatlaklarda, yara ve ameliyat izlerinde, ameliyat sonrası meme başı onarımında da kamuflaj makyaj, medikal makyaj olarak da uygulanabilen bir yöntemdir.

 

Kalıcı Makyaj - Emilia Güzellik Merkezi

 

Kalıcı makyaj uygulamaları ile bir daha göz kalemine, eyelinera, ruja ve makyaj temizleme suyu gibi faktörlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Kalıcı makyajda kullanılan ilk yöntem mikropigmentasyon yöntemidir. Bu yöntemde dövme makinesine benzer bir makine ile gerçekleştirilmektedir. İşlem yapılacak bölgeye uygun boya seçilir ve makine ile cilt altındaki dokulara işlenerek işlem gerçekleştirilir.

Kalıcı makyaj işleminde başarılı sonuç elde etmek için pigmentlerin doğal ve kaliteli olması, uzmanların deneyimli ve eğitimli olması önemli faktörlerdendir.

Microblading yönteminde ise ucunda iğne bulunan bir kalem kullanılmaktadır. İşlem sırasında uzmanlarımız bu kalem ile kıl görüntüsü yaratan çizgiler atarak doğal makyaj görüntüsü elde eder.

Kalıcı Makyaj Uygulanan Bölgeler?

Kalıcı makyaj işlemi kaş, göz ve dudak bölgesine uygulanmaktadır. Aynı zamanda vitiligo, alopesi hastalarında, karında ve vücudun diğer bölgelerinde oluşan çatlaklarda, yara ve ameliyat izlerinde, ameliyat sonrası meme başı onarımında da kamuflaj makyaj, medikal makyaj olarak da uygulanabilmektedir.

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaş için uygulanan kalıcı makyaj işlemi solgun ve yorgun yüz ifadesini ortadan kaldırarak bakışlara anlam kazandırır. Kalıcı kaş makyajında üç teknik vardır. Bunlar; kaş boyama tekniği, microblading ve kıl tekniğidir. 

Kaş boyama işlemi çoğunlukla tercih edilmemektedir. Çünkü kaş boyama işleminde kaşın içi doldurulmuş gibi durduğu için doğal durmaz. Microblading işleminde kaş şekli ve rengi belirlenir. Kaş görünümü oluşturmak için alet ucundaki bıçaklarla kaş bölgesine çizikler atılır. Bu işlem gerçek kıl görünümü oluşturduğu için işlem bittikten sonra kaş “doğal kaş” gibi durmaktadır. Kıl tekniği sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Kıl tekniği yapacak cihazın farklı iğne uçları ve frekansları vardır. İşlem öncesi yüz şekline ve göz formuna göre kaş şekli belirlenir. Daha sonra kaş ve saç rengine uygun pigmentlerle şekli bozuk olan kaş doldurulur ve düzeltilir. Kıl tekniğinin kalıcılığı 2-3 sene olmasına rağmen doğal görünümü bozulmamaktadır.Kalıcı Kaş Makyajı - Emilia Güzellik Merkezi


Kalıcı Göz Eyeliner Makyajı

Yüzü ortaya çıkaran göz makyajıdır. Doğru ve etkili yapılan göz makyajı daha güzel, daha iddialı göstermektedir. Özellikle çekilen eyeliner yüz ifadesini tamamen değiştirmektedir. Ama bazı kadınlar bunu çekemez ya da her gün çekmekten sıkılır. Kalıcı eyeliner hem zaman kazandırdığı hem de “sabah yap-akşam temizle” kısır döngüsünü bitirdiği için diğer kalıcı makyaj uygulamaları kadar tercih edilmektedir. 

Uygulama öncesi istenilen tasarımda kalıcı dipliner ya da kalıcı eyeliner belirlenir. Sonra belirlenen tasarım göz kapağının altındaki dokulara işlenir. İşlem sonrası rengin oturması biraz zaman almaktadır. 

 

Kalıcı Eyliner Makyajı - Emilia Güzellik Merkezi


Kalıcı Dudak Kontürü 

Dudaklardaki renk kaybı soluk ve hasta görülmemize yol açar. Kalıcı dudak kontürü dolgu yapılmadan dolgun dudaklara, dudak kalemi kullanmadan dudak çizgisinin belirginleşmesine olanak sağlamaktadır. Kalıcı dudak renklendirme işlemi hem düzgün dudaklara hem de canlı dudaklara sahip olabilirsiniz. Bu işlem “dudak renklendirme, kalıcı ruj” olarak da bilinmektedir. İşlem sonrası 3 gün dudağa su değdirilmemelidir. 

 

Kalıcı Dudak Kontürü - Emilia Güzellik Merkezi

 

Kalıcı Makyaj Acıtır Mı?

Kalıcı makyaj öncesi anestezi krem ile bölge uyuşturulmaktadır. Böylece hissedilecek acının önüne geçmeye çalışılır. Fakat kalıcı makyajda acı hissetmek kişinin acı eşiğine, uygulanan bölgeye ve işlemi yapan uzmana bağlıdır. Kalıcı makyaj işlemi genellikle iki saat sürmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra uzmanın belirlediği tarihte tekrar gelinerek rötuş yani kontrol seansı yaptırılmalıdır. 

Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılmaz?

 • Kalp pili olanlar,
 • Hamileler,
 • Şeker hastalarına,
 • Kanama pıhtılaşma bozukluğu olanlara,
 • Psikolojik rahatsızlığı olan kişiler,
 • Yapılacak alanda ben olan kişilere yapılmamaktadır.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır?

Kalıcı makyajda kullanılan pigmentler bitkisel olduğu için dövme gibi uzun süre ciltte kalmayarak zamanla silinmeye başlar. Kalıcılık süresi 2 sene ve 5 sene arasında değişmektedir. Kalıcılık süresini etkileyen unsurlarda ise çevresel faktörler ve kişinin yapısı vardır. Cilt kendini yeniledikçe zamanla pigmentler solarak silinmeye başlar.

Kalıcı Makyaj Bakım Süresi

 • Kalıcı makyaj yaptıran birey güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır.
 • 3 gün boyunca su değdirilmemelidir.
 • İyileşme sürecinde sıcak, sauna, hamam, buhar odası gibi alanlardan uzak durulmalıdır.
 • Uzmanın önerdiği merhemler aksatılmadan kullanılmalıdır.
 • İşlem bölgesi kaşınmamalıdır.
 • Makyaj ürünleri kullanılmamalıdır.

 

Kalıcı Makyaj Bakım Süresi - Emilia Güzellik Merkezi

 

Kalıcı Makyaj Çıkarılabilir Mi?

Kalıcı makyaj elbette silinebilmektedir. İşlem yapılacak bölgeye bazı ilaçlar enjekte edilir ve lazer ile birkaç seansta silme işlemi gerçekleştirilir. Silme işlemi sonrası kabuklanmalar yaşanabilir bu durum işlemin başarılı olduğunu gösterir. 

Kalıcı Makyaj Fiyatları?

Kalıcı makyaj fiyatları işlem yapılacak bölgeye göre ücretlendirilir. Konya kalıcı makyaj fiyatları da merkezlere göre değişmektedir. Düşük fiyatlarda yapan merkezlerin kişiye özel steril çalışıp çalışmadıkları araştırılmalıdır. Konya kalıcı makyaj fiyatları için Emilia Güzellik Merkezi’mize gelerek işlem yaptıracağınız bölge için fiyat alabilirsiniz.Kalıcı Makyaj Fiyatları - Emilia Güzellik Merkezi

Sık Sorulan Sorular

Kalıcı makyajın kalıcılığı kişinin cilt tipine göre değişkenlik gösterir. Kalıcı makyaj çoğunlukla en az 3 en fazla 5 yıl aralığında kalmaktadır.

Hayır, zararlı değil. Kullanılan materyaller bitkisel olduğu sürece cilde hiçbir zarar vermemektedir.

Herhangi bir dökülme gerçekleşmez.

İşlemden sonraki 4. gün yıkayabilirsiniz. 4. güne kadar işlem yapılan bölge su ile temas etmemelidir.

Kalıcı eyeliner, gözleri büyük gösterdiği için oldukça güzel durmaktadır.

Zamanla meydana gelen turunculaşma, kullanılan malzemeye bağlıdır. Merkezimizde en kaliteli malzemeler kullanıldığı için bu durum söz konusu değildir.

Evet, var. İşlemden 30 gün sonra danışan tekrardan çağrılarak rötuş gerçekleştirilir.

Yaklaşık işlemden 14 sonra yüzünüze oturur.

 • Hamile bireylere,
 • Emziren annelere,
 • Şeker hastalığına sahip olan bireylere,
 • AIDS ve HIV virüsü taşıyan bireylere kalıcı makyaj işlemi uygulanmaz.

Danışanlarımızdan “Kalıcı ruj acıyor mu, kalıcı eyeliner acıyor mu, kalıcı kaş acıyor mu?” gibi soruları sıklıkla alıyoruz. İşlemden önce lokal anestezik kremler sürülür ve danışan biraz bekletilir. Bu süreçte işlem yapılacak bölge uyuşur ve acı hissiyatı oluşmaz.

Oluşan şişliği indirmek için bir şey yapmanıza gerek yok. İşlemden birkaç saat sonra şişlik kendiliğinden iner.

Bazı bireyler kalıcı makyajda oluşan kızarıklıği veya şişkinliği kapatmak için makyaj yapmaktadır. Ama işlem sonrası makyaj yapımını önermemekteyiz.

yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir