Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, elektrik akımı verilmiş bir iğne ile kıl kökünün kalıcı olarak yok edilme işlemidir. İğneli lazer olarak da bilinen iğneli epilasyon işlemini sadece uzman kişilere yaptırmanız gerekir.

İğneli Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

 İğneli epilasyon genellikle lazer sonrası lazerin görmediği tüylerde ya da lazerin uygulanamayacağı yüz bölgesinde tercih edilir. İğneli epilasyon işlemi kişiye özel steril iğneler ile kıl kılıfına girilerek akım verilmesi ve bu yolla kıl kökünün yakılması işlemine dayanıyor.

İğneli epilasyon son yıllarda kadınlar kadar erkekler için de önemli bir işlemdir. Erkek ve kadınların bakımlarında en fazla önemsedikleri konunun başına istenmeyen tüylerden kurtulma işlemleri geliyor. Yüz, göbek, kol, koltuk altı ve memeye iğneli epilasyon işlemleri sıklıkla yaptırılmaktadır.

Güvenilir bir güzellik merkezinde tecrübeli epilasyon uzmanları tarafından yapılması gereken bir işlemdir. İğneli epilasyonda iğneler çok önemlidir. İğnelerin paslanmaz çelikten imal edilmiş çok ince olmaları gerekir. Emilia Güzellik Merkezi ailesi olarak iğnelerimizi “Altın İğne” olarak tercih etmekteyiz.

İğneli epilasyon işlemi her kıl için tek tek uygulanır. Kıl köküne elektrik akımı, iğnenin kıl soğancığına ulaştığına emin olduktan sonra verilir. İğnede akım varken kıl köküne girilir veya çıkılırsa deride yanık oluşturarak ciltte kalıcı iz ve lekelerin oluşmasına neden olur. Bu tür yan etkilerinin şiddetini uygulama yapan kişinin bilgi ve tecrübesi etkiler. Profesyonel, güvenilir ve steril olmayan merkezler tercih edilmemelidir.

Kıl köküne akım uyguladıktan sonra sonra cımbızla yukarı doğru çekilir. Eğer kıl kökü yeterli şekilde yandıysa cımbızla kolaylıkla çıkar.

Lazer epilasyon konya da pek çok güzellik merkezi tarafından yapılmaktadır. Kritik derecede önem taşıyan bu işlemler de merkezlerin çok hijyenik, uzmanların ise son derece profesyonel olması gerekir. Konya en iyi lazer epilasyon denilince ilk akla gelen Emilia Güzellik Merkezi’miz tüm hijyen koşullarını sağlayarak uzman kadromuz ile işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Konya epilasyon, cilt bakımı, iğneli epilasyon ve daha birçok güzelliğinizi taçlandıracak işlemleriniz için merkezimizi ziyaret edip uzman estetisyenlerimize danışabilirsiniz…

İğneli Epilasyon Kaç Yaşında Yapılır?

İğneli epilasyonu kişi, hormonal çalışmalarının bir dengeye ulaştıktan sonra yaptırabilirler yani ergenlik dönemini geçmiş bireyler için iğne lazer işlemi uygundur.

İğneli Lazer Epilasyonun Yapım Aşamaları ?

Danışanlarımız, yatağa alındıktan sonra işlem yapılacak bölgeye göre uygun konuma getirilir. İyi bir eğitim almış, tecrübeli uzmanlarımız işlem yaptırmak istediğiniz bölgenin kıl yapısını, kılın uzayış yönünü ve kıl kökü derinliğini büyüteç ve ışıkla inceleyerek, kılın kalınlığına ve inceliğine göre kullanılacak iğne tipini seçerler.

Daha sonra kıl yapısına göre kıl köküne verilecek akım şiddeti ve süresini tespit ederler. Daha sonra prob ile kıl köküne elektrik akımı verilerek kıl kökü yakılır. Sonrasında kıl kökü yanan kıllar, cımbız yardımıyla yukarı çekilir. Eğer kıl kökü yanmadıysa işlem tekrarlanır. Ama bu işlem en fazla iki kere gerçekleştirilir. Başarılı bir işlem, her kıl kökünün bir kez yakılmasında gerçekleşir.

İğneli Epilasyon Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

 • Merkezlerin hijyenik olması
 • İşlem yapacak kişinin uzman olması
 • Kişiye özel steril iğne kullanılması
 • Danışanın regl(adet) döneminde olmaması
 • Yapılacak bölgede makyaj olmaması
 • Epilasyon uygulanacak bölge uygulama öncesi ve sonrası mutlaka antiseptik losyonla temizlenmelidir.

İğneli Epilasyonu Kimler Yaptıramaz?

 • Hamilelere,
 • Kalbinde pil olan kişilere,
 • Vücudunda metal bulunan kişilere,
 • Bağışıklık sisteminde sorun olan kişilere,
 • Ağır şeker hastalarına,
 • Ateşli hastalık geçiriliyor ise
 • Dudakta uçuk olduğunda bıyık bölgesinde,
 • Aktif akneli bölgelerde,
 • Tüylü benler üzerinde,
 • Kalp hastalığı ve açık kalp ameliyatı geçirenlere,
 • Epilasyon yapılacak cilt üzerinde egzama, mantar ve bakteriyel enfeksiyon olduğunda,
 • Yaşı küçük olanlara,
 • Regl (adet) döneminde,
 • Hormonal sorun olduğunda tedavi edilmeden epilasyon yapılmamalıdır.

Bu maddeleri dikkate alarak iğneli epilasyon için karar vermelisiniz.

*Şeker hastaları ve cilt enfeksiyonu olan kişiler, doktorlarından onayı alması gerekmektedir.*

İğneli Lazer Epilasyonun Riskleri Varmı?

İğneli lazer epilasyon son derece etkili, güvenli ve bulaşıcı hastalıklara sebep olma riski yoktur. Bu tabii ki merkezlerde iğneli epilasyon yapan kişinin bilgi ve tecrübesine de bağlıdır. Eğer iğneli epilasyon merkezleri bünyesinde uzman olmayan biri yanlış iğneli epilasyon yaparsa ciltte kalıcı etkileri olur ve oldukça risklidir.

Emilia Güzellik Merkezi’mizde epilasyon uzmanlarımız tek kullanımlık örtü, cerahhi eldiven ve kişisel altın iğneler kullandığı için son derece steril bir işlemdir ve riski yoktur.

Yüze İğneli Epilasyon Yapılır mı?

Evet, yüze iğneli epilasyon yapılır. İğneli epilasyon hemen hemen her bölgeye uygulanmaktadır. İğneli epilasyon yüz işlemi en çok tercih edilen bölgedir. İğneli lazer yüz ile kaş, bıyık, alın ve çenedeki beyaz kıllara iğneli epilasyon işlemi yaptırarak

istenmeyen, rahatsız eden tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Ayrıca kaşa iğneli epilasyon oldukça doğru bir karardır. Kaşlarımız bizim için bir hayli önemlidir. Bakımsız, dağınık kaşlar bizi yorgun veya yaşlı gösterebilir. Kaş iğneli epilasyon ile yorgun ve yaşlı gözükmeye son verebilirsiniz. İğneli epilasyon kaş işlemi ile “kaşlarım çıkmış” derdine son vererek şekilli kaşlara sahip olabilirsiniz.

Merkezimizde yüzüne iğneli epilasyon yaptıranlar istenmeyen tüylere bir daha çıkmamak üzere elveda ettikleri için oldukça memun kalmışlardır.

Yüze iğneli epilasyon kaç seans olur sorusu yüzdeki tüy oranına göre değişmektedir. Buna bağlı olarak İğneli epilasyon yüz fiyatları işlemin dakikasına göre belirlenir.

İğneli Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

İğneli epilasyon seans aralıkları bölgeden bölgeye ve danışanlarımızın kıl köküne, kılın kalınlığına, kılın inceliğine kısaca iğneli epilasyon kaç seans süreceği kıl yapısına bağlıdır.

Genellikle iğne epilasyondan sonuç aldığımız ortalama seans süresi; vücut bölgelerinde 4-6 seans, yüz bölgesinde 4-8 seanstır.

Lazer Mi Yoksa İğneli Epilasyon mu?

Lazer epilasyon kalın, siyah, erkek tipi tüylenmelerde oldukça tercih edilir ve kısa sürede sonuç elde ederiz fakat lazer ışığının etki etmediği tüylerde ve lazerin uygulanamayacağı bölgeye iğneli epilasyon işlemi uygularız. Bu tüyler beyaz, gri ve çok açık renkli sarı tüylerdir.

Bu renkteki tüylere ve lazerin uygulanamayacağı yüzdeki ince, burun ve kulak içi gibi tüylerde iğneli epilasyon tercih edilir.

İğneli Epilasyon Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Epilasyon Uzmanlarımızın İşlem Öncesi Dikkat Ettiği Hususlar:

 • Epilasyon işleminde kullanılacak çarşaf ve örtüler tek kullanımlık ya da steril edilmiş olmalıdır.
 • Uzmanımız, iğneli epilasyon öncesi büyüteçli lamba ile danışanlarımızın kıl yapısını inceler.
 • Uzmanımız, epilasyon uygulanacak bölgeyi işlem öncesi ve sonrası mutlaka antiseptik losyonla temizler.
 • Uzmanımız, iğneli epilasyonda tek kullanımlık steril altın epilasyon iğnesikullanır.
 • Uzmanımız, ellerini antiseptik sabunla yıkar veya uygulamada cerrahi eldiven kullanır.
 • Uzmanımız, kıl kökü derinliğine daha iyi ulaşmak için danışanlarımızı rahat bir pozisyona getirir ve kendini uygulama bölgesine göre en rahat pozisyonda ayarlar.

Danışanlarımızın İğneli Epilasyon Sonrası Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:

 • Danışanlarımız, uygulamadan sonra cildine 12-24 saat su değdirmemelidir.
 • Danışanlarımız, epilasyon yapılan bölgeye makyaj yapmamalıdır.
 • Danışanlarımız, cilt iyileşene kadar kendilerini güneşten korumalıdır.
 • Danışanlarımız, uygulanan epilasyon bölgesinin hızla iyileşmesi için yara-yanık merhemleri ve antibiyotikli merhemler kullanmalıdır.
 • Danışanlarımız, epilasyondan sonra oluşan kabukları koparmamalıdır.

İğneli Epilasyon Fiyatları?

İğneli epilasyon fiyatları dakikasına göre ücretlendirilir. Kıl yapısı, kıl yoğunluğuna göre dakika süreleri değişmektedir. Konya lazer epilasyon fiyatları da merkezlere göre değişmektedir dakikasını daha düşük fiyatlarda yapan merkezlerin kişiye özel steril çalışıp çalışmadıkları araştırılmalıdır. İğne lazer epilasyon fiyatları için Emilia Güzellik Merkezi’mize gelerek işlem yaptıracağınız bölge için fiyat alabilirsiniz.

 Epilasyon Uzmanımızın İğneli Epilasyon Hakkında Merak Edilen Soruları Yanıtladığı Videomuzu İzleyebilirsiniz:

 

yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir