Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

Kıl Tekniği

Kıl Tekniği

“Kıl tekniği nedir?” sorusu oldukça merak edilmektedir. Kıl tekniği; şekilsiz, bozuk, seyrek olan kaşların şekillendirme işlemi olarak adlandırılabilir. Kaş kontür, yani microblading modeli kıl tekniği ile dilediğiniz doğal görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz. İşlem sonrası daha iddialı bakışlara ve daha belirgin yüz ifadeleri oluşmaktadır. 

Microblading kaş, kaşların arasındaki ve çevresindeki seyreklikleri renk pigmentleri uygulayarak doğa kıl görünümüne yakın çizgi çizilme işlemidir. Cildin alt yüzeyine uygulandığı için microblading kalıcılığı uzun sürmektedir.

Kıl Tekniği - Emilia Güzellik Merkezi

Kıl tekniği ile kaş kontür işlemi özellikle yüz hatlarına uygun olmayan şekilsiz ya da seyrek kaşlar için tercih edilir. Kıl tekniği kaşları daha doğal ve dolgun gösterir. Kaş kıl tekniği uygulaması yapıldıktan sonra işlem yapıldığı anlaşılmayacak kadar doğal durduğu sıklıkla tercih edilir.

Microblading kaş uygulaması kaş makyajı yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Microblading uygulaması sonrası dolgun, çerçeveli kaşlar ile daha güzel ve bakımlı hissedersiniz.

En iyi microblading işlemi yüz ve göz formuna uygun kaş tasarımı belirlenmesi ile olur. Bu süreçte kıl rengi de kaşın doğal durması açısından önemlidir. 

Kıl Tekniği - Emilia Güzellik Merkezi

Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce yüz ve göz formuna uygun kıl tekniği kaş modelleri ile renk pigmenti belirlenir. Kaş şekline karar verildikten sonra kaş üzerine ön çizim yapılır. Çizim beğenilirse işleme devam etmek için anestezi krem uygulanır. Sonrasında kişilere özel olarak kullanılan steril haldeki iğnelerle birlikte kıl görünümündeki çizgiler tek tek oluşturulmaya başlar. Özenli bir süreç sonrası mikroblading kaş işlemi tamamlanır. İşlem tamamlandıktan sonra kusursuz kaşlara sahip olursunuz. 

Kıl Tekniği Nasıl Yapılır? Emilia Güzellik Merkezi

Diğer Teknikler Nelerdir?

 • Doldurma Tekniği
 • Gölgelendirme Tekniği
 • Pudralama Tekniği
 • Ombre Tekniği
 • Kıl Tekniği

Doldurma Tekniği

Eski dönemlerde sık tercih edilen blok/doldurma tekniği günümüzde pek tercih edilmemektedir. Doldurma tekniğinde kaş aralıksız doldurulur. Tamamen doldurma gerçekleştiği için kaş, pek doğal durmamaktadır.

Gölgelendirme Tekniği

Gölgelendirme ile pudralama hemen hemen benzer. Pudralamadan önce yapılan gölgelendirmede iğneler farklılık gösterir. İşlem sonrası kaşlar; pudralamaya göre daha belirgin olurken, doldurma tekniğine göre daha açık ve doğal durmaktadır. 

Pudralama Tekniği

Pudralama tekniği kaş farı gibi fluluk vererek dolgun gösterir. Doğallığı kıl tekniğine çok yakındır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir. 

Bu teknik ile kıl tekniği beraber de uygulanabilmektedir. Beraber uygulandığında; kıl yoğunluğu az olan kısımlar doldurulur. Doğal kaş severler için oldukça idealdir.

Ombre Tekniği

Pudralama ve ombre aynı işlem olarak görülür. Ayrıştığı nokta ise ombrede kaş; açık renkten koyuya doğru gider. Profesyonel makyaj esintisi estiren bu teknik, doğal renklendirmelere sahiptir.

Kıl Tekniği

Kıl tekniği ile kaşlar, yapay görünümden çıkarılarak doğallık kazandırılmıştır. Kıl tekniğinden sonra kaşlar, doğal kılla ayırt edilemez. Kalıcı boya ile yapılan bu işlem ile üç boyutlu kıllar çizilir. Bu çizim kaşın çıkış yönüne doğru uygulanır. Uzman estetisyen doğal görünüm elde etmek için tek tek, özenle çizer. Böylece hem dolgun hem de altın oran kaş tasarımı uygulanmış olur. 

Kıl Tekniği Kimler İçin Uygundur

 • Kaşları seyrek olan kişiler,
 • Kemoterapi sonrası kaş dökülmesi yaşayanlar,
 • Bozuk kaş şeklini düzeltmek isteyen kişiler,
 • Kaşına kavis vermek isteyen kişiler,
 • Doğal ve gür görünümlü kaş isteyen kişiler,
 • Kaştaki yara izini kapatmak isteyen kişiler için kıl tekniği uygundur. 

Kıl Tekniği Kimler İçin Uygundur?

Kıl Tekniği Yaptırmanın Avantajları

 • 2 yıla kadar şekilli kaşlara sahip olmak.
 • Doğal görünüm sağladığı için kaşlarınızdan sıkılma durumu olmaz.
 • Ağrı ya da acı hissedilmez.
 • Makyaj yapmayacağınız için zamandan tasarruf sağlarsınız.
 • Bir kaş tasarımı oluştuğu için çıkan kıl alımı kolay olur.

Kıl Tekniği ile Kaş Kontür Ne Kadar Kalıcıdır?

Kıl tekniği ile uygulanan kaş kontürü 2 sene kadar kalıcılık gösterir. Tabi bu süre kişinin cilt tipine ve merkezlerin kullandığı renk pigmentine göre değişmektedir. 

En iyi microblading yapan yerler cihaz ve renk pigmentlerinde kaliteye önem veren merkezlerdir. Emilia Güzellik Merkezi olarak uzmanlarımız son teknoloji cihazları ve en kaliteli renk pigmentlerini kullanarak işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

Kıl Tekniği İle Kaş Kontür Ne Kadar Kalıcı? Emilia Güzellik Merkezi

Kıl Tekniği Sildirilebilir Mi?

Kıl tekniği zamanla kendi silinebilir olduğu gibi uzmanlar da microblading kaş silme işlemi gerçekleştirir. Microblading silme özel silme ürünleri ve mikropigmentasyon cihazı ile gerçekleştirilir. 

Microblading İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • İşlem bölgesine makyaj yapılmamalı
 • Kaşlar kaşınmamalı (temas edilmemelidir)
 • Uzmanın anlatacağı kaş temizleme ve nemlendirme işlemi aksatılmamalıdır.
 • Aşırı terlemeyi sağlayacak aktiviteler yapılmamalıdır.
 • Kimyasal yüz temizleme ürünleri kullanılmamalıdır. 

Microblading Sonrası - Emilia Güzellik Merkezi

Kalıcı Kaş Kıl Tekniği Fiyatları

Konya kıl tekniği kaş fiyatları merkezlere göre değişmektedir. Düşük fiyatlarda yapan merkezlerin kişiye özel steril çalışıp çalışmadıkları araştırılmalıdır. kaş microblading fiyatları için Emilia Güzellik Merkezi’mize gelerek fiyat ve işlem bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca Facebook ve Instagram platformlarımızdan, kıl tekniği kampanyalarımızı takip ederek özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Kalıcı Kaş Fiyatları

Sık Sorulan Sorular

Bu durumu gideceğiniz güzellik merkezine bağlıdır. Kullanılan boyalar kalitesiz ise yan etki yaparak dökülmeler meydana gelebilir.
Merkezimizde kullandığımız birinci sınıf boyalar ile bu durum söz konusu değildir.

İşlemi güvenilir merkezlerde yaptırdığınız takdirde cildiniz herhangi bir zarara uğramaz.

Kıl tekniği işlemi yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir.

İşlem öncesi, işlem yapılacak bölgeye anestezi krem sürülür ve beklenir. Bölge uyuşunca işleme başlanır. İşlem sürecinde az da olsa hafif hafif sızılar hissedebilirsiniz. Bu sızılar dayanılmayacak derecede değildir.

İşlemin üzerinden 24 saat saat geçmeden su değdirilmemelidir. Bu süreçte kaş üzerine krem sürülerek iyileşme süresi hızlandırılmalıdır.

İşlemden 21 gün sonra danışan kontrole gelerek rötuşunu yaptırmalıdır.

Kıl tekniği işleminin 2 sene kalıcılığı var. Tabi bu süre kişinin cilt tipine ve merkezlerin kullandığı renk pigmentine göre değişmektedir.

İşlemin yüzünüze oturması bir iki haftayı bulabilir. Bu süreçte kaşlar, gözünüze çok koyu gelebilir ama merak etmeyin; işlem yüzünüze oturunca, doğal görünüm kazanacak.

İki sene sonra kendiliğinden silinen bu işlemi; dilediğiniz zaman merkezimize gelerek sildirebilirsiniz.

Kaş silme işlemi esnasında biraz acı hissedebilirsiniz.

Profesyonel olmayan kişiler tarafından bu işlem gerçekleşiyorsa, iz kalma oranı yüksektir.

Kaş silme işlemi 30 dakika sürmektedir.

İşlem kıl köklerine zarar vermemektedir çünkü kıl kök ile herhangi bir teması yoktur.

Microblading öncesi kaş alınmasını tavsiye etmiyoruz çünkü yüz ve kaşa göre altın oran belirlenmektedir. Altın oran belirlendikten sonra işleme başlanır.

Microblading sonrası kaş alımı yapacak kişiye, kıl tekniği yaptırdığınızı ve buna göre kaşlarınızı almasını söylemelisiniz.

yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir