Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

İpek Kirpik

İpek Kirpik 

İpek kirpik saf ipekten üretilen, her kirpik dibine tek tek uygulanan bir işlemdir. İpek kirpik çeşitleri kirpiklerin uzun, gür ve yoğun durmasını sağlamaktadır. Bu işlem ile uzun süre göz makyajı yapmaya ihtiyaç duyulmamaktadır. İpek kirpik modelleri istediğiniz yoğunluğa ve hacime göre belirlenmektedir.

 

İpek Kirpik Nedir? Emilia Güzellik Merkezi

 

İpek Kirpik İşlemi Nedir? İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Kalıcı ipek kirpik işlemi; saf ipekten üretilen kirpiklerin üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere teker teker özel medikal yapıştırıcı ile yapıştırma işlemidir. İpek kirpik uygulaması öncesi Her iki göz kapağındaki kirpiklere iki adet kirpik takıp 24 saat beklenerek alerjik reaksiyon yaşanıp yaşanmadığı gözlemlenir. Eğer herhangi bir reaksiyon yaşanmazsa işlem başlatılır. İpek kirpikler tek tek doğal kirpiklere yapıştırılır. Böylelikle kirpikler daha gür ve uzun bir hacme kavuşur. Çoğunlukla doğal ipek kirpik modelleri tercih edilmektedir. Doğal görünümlü ipek kirpik yapıldığı zaman işlem yapay durmamaktadır. 

 

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Gerçekleşir? Emilia Güzellik Merkezi

 

Yapıştırılan ipek kirpikler belirli bir zaman sonra doğal kirpiklerden ayrılarak dökülürler. Bu olması gereken bir süreçtir bireyler devamlı bakım yaptırarak yapıştırılan kirpiklerin ömrünün uzun olmasını sağlar.

Kalıcı kirpik ipek işleminde başarılı sonuç elde etmek için medikal yapıştırıcıların kaliteli olması ile beraber uzmanların deneyimli ve eğitimli olması önemli faktörlerdendir.

Vizon Kirpik Nedir?

Vizon kirpik, ipek kirpikten sonra geliştirilen yapay bir kirpiktir. Vizon kirpikler sayesinde hem uzun ve gür hem de doğal görünümlü, etkileyici kirpikler elde edilebilir. Vizon kirpiğin avantajları kadar dezavantajları da vardır. 7 kat daha dolgun ve hacimli kalıcı kirpik elde edilirken bu süre sadece 21 gün devam etmektedir. 21 gün sonra dökülen vizon kirpikler yenilerek yenisi takılmaktadır. 

İpek Kirpik Uygulamasında Acı Hissedilir Mi?

İpek kirpik yapımı uzun süren bir işlemdir. Bu süreçte işlem doğru bir şekilde yapılırsa birey acıyı hissetmemektir. 

İpek Kirpik Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İpek kirpik bakımı takılan kirpiklerin uzun ömürlü ve hacimli olmasını sağlamaktadır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir:

  • 3 haftalık düzenli kontroller ihmal edilmemelidir. 
  • Kirpiklerin düzenli taranması gerekir.
  • Kirpik protezleri asılarak çıkarmaya çalışılmamalı.
  • Yüz yıkarken dikkatli olunması gerekir.
  • Gözler sürekli ovulmamalıdır. 
  • Kirpiklerin şeklinin bozulmaması için yüzüstü yatılmamalıdır. 

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı?

İpek kirpik yaptırmak isteyen kişiler “ipek kirpik ne kadar dayanır, ipek kirpik ne kadar süre kullanilir, ipek kirpik ne kadar süre kalır?” sorularını merak etmektedir. İpek kirpiğin kalıcılık süresi en fazla 6 aydır. Bu sürede ipek kirpik ne kadar az yıpratılırsa o kadar uzun süre dayanmaktadır. Kirpik sahibinin de 3 haftalık periyotlarda yapılan bakımı ihmal etmemelidir. 

 

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı? Emilia Güzellik Merkezi

 

3d İpek Kirpik Ve 6d İpek Kirpik Uygulamaları Nelerdir?

İpek kirpik 3d ve 6d kirpikleri doğal görünüm vererek uzun süre kullanılmaktadır. Kirpik taktırma işleminden sonra daha iddialı bakışlar ve güzel bir görünüm elde edilir. 6d ipek kirpik son derece popüler bir işlem olsada görüntüsü yapay durmaktadır. İki işlemde de kirpiklerin eklenme yerleri belli olmadığı için doğal kirpiklerden ayırt edilemez. 

İpek Kirpik Uygulaması Doğal Kirpiklere Zarar Verir Mi?

İpek kirpik doğal kirpiklere zarar vermemektedir. İpek kirpikle beraber dökülen doğal kirpikler işlemden dolayı olarak bilinmektedir ve bu yanlış bilinen bir durumdur. Doğal kirpiklerde de dökülme ve yeniden çıkma döngüsü vardır. Aslında bir yenileme durumu söz konusudur. 

İpek Kirpik Çıkartma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı takma kirpik çıkartma işlemi bireylerin kendi yapacağı bir uygulama değildir. Bu işlem evde denemeye çalışılırsa doğal kirpiklerin kaybına yol açabilir. İpek kirpik çıkarma işlemi uzmanların yapması gereken bir işlemdir. Uzmanların ipek kirpik takarken ki yapıştırıcısına göre özel solüsyonları vardır. Bu solüsyon sürülerek yapıştırıcı yumuşatılır ve İpek kirpik doğal kirpiklerden kolaylıkla ayrılır. Bu işlemde acı oluşmamaktadır. 

İpek Kirpik Fiyatları

Konya ipek kirpik fiyatları merkezlere göre değişmektedir. Düşük fiyatlarda yapan merkezlerin kişiye özel steril çalışıp çalışmadıkları araştırılmalıdır. Kalıcı ipek kirpik fiyatları için Emilia Güzellik Merkezi’mize gelerek fiyat ve işlem bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca Facebook ve Instagram platformlarımızdan, ipek kirpik kampanyalarımızı takip ederek özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

İpek Kirpik Fiyatları - Emilia Güzellik Merkezi

 

Sık Sorulan Sorular

İpek kirpik yaklaşık 2,5- 3 ay kalmaktadır.

İpek kirpik dökme yapmaz tabii uzman kişiler tarafından yapılırsa. Ayrıca ovalama gibi durumlarda kirpikler dökülür bunun ipek kirpikle alakası yoktur.

Evet dayanıklı. İpek kirpik yaptıran kişi gönül rahatlığıyla havuza, denize girebilir.

Evet, işlem yapıldığı gün yüzüstü yatılmamalıdır ve uzmanın gösterdiği gibi kirpikler taranmalıdır.

Evde ipek kirpik yapmayı deneyen birçok kişi vardır. Fakat sonucu doktorlar bitmektedir. Gözde geçmeyen batma hissi ve kızarıklık oluşur. Bu nedenle bu işlemin uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Yakın zamanda göz ameliyatı olan kişilere; 

Hamile olan kişilere,

Alerjisi olan kişilere,

Panik atak problemi olan kişilere,

Kemoterapi gören hastalara ipek kirpik işlemi uygulanmaz.

İnce kirpikli bireylere ikili kullanım gerçekleştirilerek hacim kazandırılır.

İpek kirpik fiyatları merkezlere göre değişkenlik gösterir. İpek kirpik işlemini hakkında bilgi almak için Emilia Güzellik Merkezimizle (0332 322 22 12) iletişime geçebilirsiniz.

yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir