Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir?

Kadınlar olarak seneler geçsede estetik ve güzellik kaygımızdan asla ödün vermeyiz. Çalışma hayatında kadınların daha fazla yer almasıyla beraber kadınlar kadar  erkekler de bakımına son derece önem vermektedir.  

Özellikle  günlerinin yoğun geçmesi nedeni ile erkek bireyler  kendilerine vakit ayırmamaktadır. Ciltlerinde akne, leke; cilt kalınlaştığı için derin kırışıklıklar, siyah noktalar ve geniş gözenekler görüldüğü için erkek cilt bakımı önem kazanmıştır.  Cildin bu sağlıksız görüntüsü erkek yüz bakımı ile son bulmaktadır. 

Cilt, yaşın ilerlemesine, çevresel faktörlere ve beslenme alışkanlığına bağlı olarak canlılığını kaybeder. Güzelliğine önem veren bireyler için cilt temizliği ve cilt bakımı bir hayli önemlidir.  Medikal cilt bakımı, ciltte oluşan ölü derileri ve siyah nokta gözeneklerini cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Medikal cilt bakımı cildin nefes almasını sağlamaktadır.

Cilt Bakımı Nedir? Emilia Konya Güzellik Merkezi 

Güzellik Salonunda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakimi kişinin cilt yapısına uygun bir temizleyiciyle yüzünün temizlenmesi ile başlanır. Temizleme işleminden sonra yüz bakımı olarak cilde peeling uygulanır. Cildin hassasiyetine göre ayarlanan süre boyunca yüze buhar uygulanır. Gözenekler tamamen açıldıktan sonra ciltteki komedon ve akneler temizlenir. 

Cilde uygun tonik ile gözenekler tamamen temizlendikten sonra cildin ihtiyacına göre nem veya sebum dengeleyici ampuller uygulanır. Cilt bakım ürünleri  tamamen emilene kadar uygulama devam eder. Ampul uygulanması işleminden sonra cilde maske uygulanır. Maske ayrı zamanda uygulanan ampulu daha da derine indirecektir. Maske yaklaşık 20 -25 dakika arasında ciltte kalmaktadır. Maske tamamen kuruduğunda ya da cilt tarafından emildiğinde ciltten temizlenir ve ardından sıkılaştırıcı tonik uygulanır. Kişinin ihtiyacı varsa cilt yaşına ve elastikiyetine uygun bir serum uygulanır ve sonrasında cilde uygun nemlendirici ve rahatlama masajıyla yapılır.işlem en son oksijen terapi ve güneş koruyucu ile cilt bakımı sonlandırılır. Kişi evde yapacağı günlük cilt temizleme rutini ne ise cilt tipine uygun yüz bakım ürünleri tercih etmelidir.

*Astım hastalığı olan kişiler uzman estetisyene işlem öncesi bildirmelidir, astım hastası kişilere buhar verilmemelidir.* 

Güzellik Merkezinde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Emilia Konya Güzellik Merkezi  

Cilt Temizliği ve Bakımının Amacı  

 • Cildi, cilt yüzeyinde biriken toz, kir, makyaj artıkları, sebum(yağ) ve ölü hücrelerden temizlemek, 
 • Kan dolaşımı bozuk olan cildi uyandırarak, canlandırmak,
 • Cildin oksijen alışverişini artırmak,  
 • Cildin yıpranmasına ve deforme olmasına engel olmak,  
 • Cildin beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olmak,  
 • Cildi dış etkenlere karşı korumak amaçlanmaktadır. 

Cilt Bakımının Önemi

Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Vücudumuzun iç sağlığını dışa yansıtan bir ayna görevi görür. Kansızlık, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, dolaşım sistemi problemleri, kalp hastalıkları ve benzeri birçok sağlık problemleri, beslenme durumu, stres, yorgunluk gibi sosyal faktörler cildimizin görünümünden kendini hemen ele verir. Yanlış beslenme,uyku problemleri, sigara, alkol, hava kirliliği, egzoz gazları, ultraviyole ışınlar, makyaj, yanlış kozmetik ürün kullanımı, cilt temizliği ve bakımının yapılmaması gibi nedenler cildimize zarar vererek erken yaşlanmasına neden olur. 

Çoğumuz elimizde bulunan çeşitli kozmetik ürünler ile elimizden geldiğince günlük cilt temizliğimizi ve bakımımızı yapmaya çalışırız. Ne yazık ki evde uygulanan yöntemler ile derinlemesine bir bakım ve temizlik yapmak neredeyse mümkün değildir. Gerçek anlamda bir işlem ortalama 1,5-2 saat sürmektedir. Ayda bir defa olacak şekilde kendimizi ve cildimizi işin uzmanlarına emanet etmek sağlığını ve gençliğini korumada oldukça önemlidir. Profesyonel cilt bakımında yüzdeki ölü hücreler uzaklaştırılır, gözenekler açılır, siyah noktalar temizlenir, cildin kanlanması artar ve derinlemesine nemlendirilir. Düzenli cilt bakımı uygulandığında yaşlanma süreci geciktirilir, toksinler temizlenir ve cilde sürekli ışıltılı ve sağlıklı bir görüntü kazandırılır.

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir?

Cildin her zaman sağlıklı, canlı ve temiz görünmesi için güzellik merkezi ve hastanelerde  rutin cilt bakımı yapılması gerekir. Cilt hassas olduğu için dermapen, dermaroller gibi benzer işlemler evde  yapılmamalıdır. Güzellik merkezi cilt bakımı için oldukça idealdir. Profesyonel olarak çalışan güzellik merkezlerinde uzman estetisyenler kuru cilt, yağlı cilt ve karma cilt analizi yaparak işlem uygularlar. 

Konya cilt bakımı denilince ilk akla gelen Emilia Güzellik Merkezi’miz tüm hijyen koşullarını sağlayarak uzman kadromuz ile işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Merkezimizde uzmanlarımız, kalıcı sonuçlar almanız için sizin cilt tipinizi analiz ederek işlem yapmaktadır. 

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir? Emilia Güzellik Merkezi 

Medikal Cilt Bakımı Faydaları

 • Kan dolaşımını canlandırır.
 • Cildi yeniler.
 • Yüzde oluşan akne ve sivilceleri azaltır.
 • Sebum dengesini korur.
 • Anti-aging koruma sağlar. 
 • Cilt leke oluşumuna karşı korur.
 • Elastikiyet kaybını önler.
 • Gözenek temizliği ile cildin nefes almasına yardımcı olur. 

Hydrafacial cilt bakımı nedir?

Hydrafacial, cildi yenileme yöntemlerinin bir arada uygulandığı teknolojik bir cilt bakım işlemidir. Hydrafacial cilt bakımı, her yaştan erkek ve kadına uygulanan bir işlemdir. Bu işlem ile  daha pürüzsüz, parlak ve bebeksi bir cilt elde edilir.

Hydrafacial cihazında hassasiyet derecesine göre ayarlanabilir uçlar bulunmaktadır.  Hydrafacial işlemi ile cilt derinlemesine temizlenir, cilt yeniden nefes alır ve özellikle yağlı ciltler için ciltteki tüm leke, sivilce, siyah noktalar arındırılır.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Konyada cilt bakımı hizmetini birçok güzellik merkezi vermektedir.  Cilt bakımı fiyatları hastane ve güzellik merkezlerine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca kullanılan cihazlar da cilt bakım fiyat için önemli bir etkendir. Cilt bakımı işlemi ve cilt bakımı fiyatı hakkında  daha fazla bilgi almak için merkezimizle iletişime geçerek uzman estetisyen lerimize danışabilirsiniz…

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları - Emilia Güzellik Merkezi Konya

Sık Sorulan Sorular

Cilt bakımlı ayda 1 kere düzenli şekilde yapılmalıdır.

Medikal cilt bakımını dilediğiniz seans alabilirsiniz. Aldığınız paketteki seans aralığı 21 gün olmalıdır. Yani 21 günde bir cilt bakımınızı yaptırmalısınız.

Medikal cilt bakımı fiyatları merkezlere göre farklılık gösterir.

Yaklaşık bir bir buçuk saat sürmektedir

Elbette. Cilt bakımı kadın erkek herkese yapılabilmektedir.

Cilt bakımı ile mümkün. Cilt bakımı ile komedon ve akneler giderildiği için cilt; parlak, temiz ve canlı gözükür.

Seanslar ihmal edilmediği sürece lekelerde zamanla açılma olur ve geçer.

yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir